Klubbmesterskap

Klubbmesterskap 2020

Stormestere: Sunniva Dring og Espen Kildebo Jensen

Se hele resultatlisten

Resultatet i kampen om stormestertittelen 2020

RangeringNavnRundbaneTempoMaratonLandeveiKlatringStormester
1Sunniva Dring600 + 0600 + 0600 + 0  1800
2Linda Hestvik360 + 60480 + 0480 + 0 600 + 01560
3Klara Lyngnes480 + 0   420 + 0900
4Cecilie Overøye    480 + 0480
5Linn Beate Sinding-Larsen420 + 0    420
RangeringNavnRundbaneTempoMaratonLandeveiKlatringStormester
1Espen Kildebo Jensen480 + 0240 + 90600 + 0360 + 60600 + 01680
2Daniel Brodshaug330 + 0420 + 60480 + 0600 + 0360 + 601560
3Frode Kolvik 480 + 120420 + 0420 + 60480 + 01500
4Jørgen Ertnes600 + 0120 + 150210 + 30240 + 60270 + 601230
5Helge Kolstad420 + 072 + 168330 + 0300 + 60120 + 1501110
6Espen Thorstensen360 + 0300 + 60360 + 0270 + 60330 + 301080
7Bjørnar Saursaunet 330 + 90240 + 30 162 + 138990
8Henning Lund300 + 0162 + 138270 + 30  900
9Martin Hoff 360 + 0 480 + 0300 + 0840
10Olav Magnus Moen240 + 3060 + 150 144 + 12690 + 150780
11Olav Vikmoen 132 + 0 330 + 0420 + 0750
12Carl Fredrik Hagen 600 + 0   600
13Jørgen Sørensen210 + 0 300 + 0  510
14Magnus Jordahl 270 + 0 162 + 084 + 0432
15Atle Kvien270 + 0   132 + 0402
16Marcus Liebold 90 + 0 180 + 0180 + 0360
17Ola Bognøy Jonassen 84 + 0 210 + 0108 + 0318
18Martin Gulseth   120 + 0144 + 0264
19Bjørn Ellingsen    240 + 0240
19Iver Johansen 108 + 0 132 + 0 240
21Lars R. U. Dugstad    210 + 0210
21Simen Huseby 210 + 0   210
23Aleksander Spets Solheim  180 + 0  180
23Atle Rømo 41 + 0 84 + 096 + 0180
23Sveinung Vea 180 + 0   180
26Håvard Ervik Gjersdal 66 + 0 108 + 0 174
27Ole Jacob Nilsen  162 + 0  162
28Erik Rømo 40 + 0 90 + 066 + 0156
29Magnus Wien Klæboe 48 + 0 96 + 0 144
29Martin Bonnevie-Svendsen 144 + 0   144
31Åsmund Aasland 54 + 0  78 + 0132
32Patrick Julian Anderson 42 + 0  72 + 0114
33Jon W. Moltubakk 96 + 0   96
34Martin Orderud 78 + 0   78
35Tormod Bergum    60 + 060
36Bjørn Tore Foss     0
36Ola Finneng Myhre     0

Det betyr at Sunniva og Espen KJ er stormestere for 2020. Gratulerer!


Klubbmesterskap 2019

Stormestere: Klara Lyngnes og Martin Ohlsson

Se hele resultatlisten

Foreløpig resultat kvinner

RangeringNavnLandeveiRundbaneTempoMaratonKlatringCXStormester
1Klara Lyngnes480 + 120600 + 0480 + 120600 + 01800
2Linda Hestvik480 + 0480 + 0600 + 01560
3Charlotte Lie600 + 0600 + 01200
4Kristin Leiren420 + 0420

Foreløpig resultat menn

RangeringNavnLandeveiRundbaneTempoMaratonKlatringCXStormester
1Martin Ohlsson600 + 0600 + 0600 + 0600 + 0600 + 01800
2Espen Kildebo Jensen144 + 36240 + 180480 + 0360 + 601320
3Daniel Brodshaug420 + 60300 + 01 + 0420 + 601260
3Lars Sigve Puntervold330 + 30480 + 0420 + 01260
5Helge Kolstad360 + 60162 + 198360 + 0240 + 601140
6Espen Thorstensen270 + 0480 + 0300 + 601110
7Jørgen Ertnes240 + 60420 + 0270 + 601050
8Jørgen Sørensen270 + 60330 + 0330 + 0990
9Atle Kvien210 + 30300 + 0180 + 90810
10Olav Vikmoen300 + 0420 + 0330 + 0750
11Frode Kolvik480 + 0480
11Sigurd Gulbrandsen480 + 0480
13Brede Arntzen1 + 0360 + 0361
14Sveinung Vea360 + 0360
15Marcus Liebold330 + 0330
16Martin Bonnevie0Svendsen300 + 0300
17Geir Inge Hansen270 + 0270
17Iver Johansen270 + 0270
19Atle Rømo132 + 0108 + 0240
19Geir Henning Lund240 + 0240
21Erlend Rostad210 + 0210
21Ola Jonassen210 + 0210
21Simen Huseby210 + 0210
24Bjørn Kvigne1 + 0180 + 0181
25Johan Svensson180 + 0180
25Ola Bognøy Jonassen180 + 0180
27Olav Magnus Moen162 + 0162
27Olav Magnus Moen162 + 0162
29Karl Axel Svendsen144 + 0144
29Lars R. U. Dugstad144 + 0144
31Martin A. G. Lien132 + 0132
32Erik Rømo120 + 0120

Klubbmesterskap 2018

Stormestere: Francisca Vivian Da Silva Eriksen og Martin Ohlsson

Se hele resultatlisten

Endelig resultat 2018:

Rangering Navn Landevei Rundbane Tempo Maraton Klatring CX Stormester
Kvinner
1 Francisca Vivian Da Silva Eriksen 600 + 0 420 + 60 420 + 0 600 + 0 1680
2 Klara Lyngnes 360 + 60 600 + 0 600 + 0 420 + 0 1620
3 Linda Hestvik 420 + 60 480 + 0 480 + 0 1440
4 Charlotte Lie 600 + 0 600
5 Kristin Leiren 480 + 0 480
5 Linn Celius 480 + 0 480
5 Stine Førland 480 + 0 480
Menn
1 Martin Ohlsson 600 + 0 1 + 0 600 + 0 480 + 120 1800
2 Lars Sigve Puntervold 480 + 0 300 + 60 600 + 0 1440
3 Henning Lund 162 + 138 330 + 30 420 + 180 420 + 0 360 + 60 1440
4 Espen Kildebo Jensen 480 + 0 1 + 0 480 + 0 420 + 60 1440
5 Espen Thorstensen 270 + 30 330 + 150 330 + 30 180 + 120 1140
5 Fredrik Krey Berntz 300 + 30 270 + 60 480 + 0 1140
7 Jørgen Sørensen 210 + 150 420 + 0 144 + 126 1050
8 Daniel Brodshaug 240 + 30 240 + 90 420 + 0 1020
8 Erik Hannisdal 420 + 0 600 + 0 1020
10 Jørgen Ertnes 180 + 150 600 + 0 1 + 0 931
11 Petter Skjåk 132 + 78 96 + 264 162 + 138 66 + 114 870
11 Simen Boretti 180 + 60 300 + 120 108 + 102 870
13 Helge Kolstad 240 + 180 1 + 0 120 + 120 300 + 60 781
14 Eirik Danielsen 300 + 0 162 + 0 330 + 0 630
15 Carl Fredrik Hagen 600 + 0 600
16 Kjetil Eng 240 + 0 330 + 0 570
16 Thomas Svankil 300 + 0 270 + 0 570
18 Lars Roar Dugstad 120 + 0 144 + 0 78 + 0 360 + 0 504
19 Frode Kolvik 480 + 0 480
20 Atle Kvien 210 + 0 210 + 0 420
21 Martin Orderud 144 + 0 270 + 0 414
22 Åsmund Aasland 108 + 0 132 + 0 132 + 0 270 + 0 402
23 Marcus Liebold 180 + 0 210 + 0 390
24 Brede Arntzen 1 + 0 360 + 0 361
25 Erno Kainulainen 360 + 0 360
25 Geir Inge Hansen 360 + 0 360
25 Magnus Jordahl 360 + 0 360
28 Bjørn Ellingsen 162 + 0 180 + 0 342
29 Martin Paul Hoff 330 + 0 330
30 Øystein Nedrebø 90 + 0 210 + 0 84 + 0 300
31 Olav Vikmoen 270 + 0 270
32 Olve Nelberg Slind 108 + 0 132 + 0 240
32 Sveinung Vea 240 + 0 240
34 Erlend Rostad 96 + 0 90 + 0 186
35 Adrian Jørgensen 162 + 0 162
36 Aleksander Solheim 144 + 0 144
36 Erik Alexander Nordby 144 + 0 144
38 Jon-Halvor Aas 132 + 0 132
39 Bjørn T Hjulstad 120 + 0 120
39 Olav Magnus Moen 0 + 0 120 + 0 120
41 Søren Christian 108 + 0 108
42 Bjørn Thomassen Kvigne 96 + 0 1 + 0 97
43
Fartein Behrentz Færevaag
96 + 0 96
44 Wilhelm John 84 + 0 84
45 Raymond Oksnes Eide 78 + 0 78
46 Nils-Erik Midtskog 72 + 0 72
46 Ole Lindtveit 72 + 0 72
48 Francesco Cardiello 66 + 0 66
49 Anders Johansen 1 + 0 1
49 Anders Røynås 1 + 0 1

 

Beste resultat** Lik Stormester poengsum rangeres etter: Det beste gjenstående resultatet – uansett gren1. Systemet inkluderer en bonuspoeng ordning som nøytraliserer den relative påvirkning de med færre enn tre tellende resultat har. I korthet får (og beholder) alle poeng ut fra plassering i de individuelle klubbmesterskap, men i tillegg deles det ut bonuspoeng til alle som har tre tellende resultat. Disse gis bonuspoeng i hvert av rittene de har deltatt, tilsvarende poengene de i samme ritt totalt tapte til deltagere med færre enn tre tellende resultat. Når Stormester-poengene skal summeres defineres resultat som total poengsum i et ritt, bonuspoeng vil altså kunne påvirke hvilke resultat som blir tellende. Manglende resultat i en gruppe gir 0 poeng fra denne.

    1. Nest beste resultat

    *** Skiller ikke dette deles Stormester plassering. Rent listeteknisk sorteres det etter 4. og 5. beste resultat, og til slutt alfabetisk på fornavn.


Klubbmesterskap 2017

Stormestere: Stine Førland og Erik Hannisdal

Se hele resultatlisten

Resultater: Etter siste øvelse

Rangering Navn Landevei Rundbane Tempo Maraton Klatring Stormester
1 Stine Førland 600 + 0 600 + 0 420 + 180 1800
2 Klara Lyngnes 480 + 0 480 + 120 420 + 60 360 + 120 1560
3 Francisca Vivian Da Silva Eriksen 600 + 0 480 + 0 1080
3 Linn Celius 480 + 0 600 + 0 1080
5 Sunniva Dring 600 + 0 600
5 Linda Karlsgot Hestvik 480 + 0 480
7 Sissel Stensland 420 + 0 420
8 Ingrid Wøien 360 + 0 360
9 Andrea Rognstad 1 + 0 1
1 Erik Hannisdal 480 + 120 480 + 0 420 + 0 480 + 120 1620
2 Jørgen Sørensen 180 + 120 600 + 0 600 + 0 180 + 120 1500
3 Henning Lund 270 + 60 480 + 0 420 + 0 480 + 0 144 + 126 1380
4 Espen Kildebo Jensen 420 + 60 300 + 60 162 + 138 1 + 0 420 + 60 1320
5 Frode Kolvik 330 + 30 600 + 0 300 + 0 300 + 60 1260
6 Daniel Brodshaug 360 + 60 108 + 102 180 + 90 330 + 90 1110
7 Helge Kolstad 162 + 108 360 + 60 60 + 150 360 + 0 108 + 132 1050
8 Espen Thorstensen 210 + 90 330 + 30
210 + 120
990
9 Simen Boretti 120 + 120 210 + 120 162 + 78 810
10 Bjørn Kvigne 1 + 0 66 + 174 330 + 0 72 + 138 780
11 Per Christian Evensen Helme 144 + 126 108 + 162 144 + 66 750
12 Fredrik Krey Berntz 132 + 108 240 + 90 72 + 72 714
13 Martin Paul Hoff 600 + 0 96 + 0 696
14 Anders Røynås 300 + 0 360 + 0 162 + 0 660
14 Martin Ohlsson 240 + 0 420 + 0 660
16 Martin Orderud 1 + 0 270 + 0 360 + 0 630
17 Carl Fredrik Hagen 600 + 0 600
18 Olve Nelberg Slind 54 + 108 108 + 72 66 + 114 522
19 Petter Skjåk Jensen 72 + 108 78 + 84 60 + 102 504
20 Atle Rømo 180 + 0 240 + 0 420
21 Helge Wangberg 144 + 0 270 + 0 414
22 Atle Kvien 162 + 0 240 + 0 402
23 Kjetil Eng 210 + 0 132 + 0 342
24 Sigmund Ringdal 330 + 0 330
25 Bjørn Ellingsen 54 + 0 270 + 0 324
26 Henning Auestad 300 + 0 300
27 Lars Puntervold 270 + 0 270
28 Marcus Liebold 132 + 0 120 + 0 252
29 Lars Christian Aasebø 240 + 0 240
30 Christian A. W. Francke 1 + 0 120 + 0 96 + 0 216
30 Anders Johansen 84 + 0 132 + 0 216
32 Mats Døving 210 + 0 210
33 Anders Moen Nordstoga 144 + 0 48 + 0 192
34 Adrian Jørgensen 96 + 0 90 + 0 186
35 Sveinung Vea 180 + 0 180
36 Bjørn Hjulstad 78 + 0 96 + 0 174
37 Bjørnar Saursaunet 78 + 0 90 + 0 168
38 Geir Inge Hansen 132 + 0 132
39 Moten Toft Løvdal Nilsen 120 + 0 120
39 Bård Idås 120 + 0 120
41 Nils-Erik Midtskog 108 + 0 108
42 Knut Glad 90 + 0 90
42 Martin Grothe Lien 90 + 0 90
44 Simon Grøndal 84 + 0 84
44 Ole Jacob Nilsen 84 + 0 84
44 Magnus Johan F Jordahl 84 + 0 84
47 Erlend Rostad 1 + 0 78 + 0 79
48 Knut Hvattum 72 + 0 72
49 Andy Chun Wai Yu 66 + 0 66
50 Olav Magnus Moen 60 + 0 60
51 Einar Østby 54 + 0 54
52 Simen Huseby 42 + 0 42
53 Erik Nordby 41 + 0 41
54 Øyvind Jevne 40 + 0 40
55 Martin Pedersen 1 + 0 1
55 Magnus Wien 1 + 0 1
55 Brede Arntzen 1 + 0 1

 

** Lik Stormester poengsum rangeres etter;Det beste gjenstående resultatet – uansett gren1. Systemet inkluderer en bonuspoeng ordning som nøytraliserer den relative påvirkning de med færre enn tre tellende resultat har. I korthet får (og beholder) alle poeng ut fra plassering i de individuelle klubbmesterskap, men i tillegg deles det ut bonuspoeng til alle som har tre tellende resultat. Disse gis bonuspoeng i hvert av rittene de har deltatt, tilsvarende poengene de i samme ritt totalt tapte til deltagere med færre enn tre tellende resultat. Når Stormesterpoengene skal summeres defineres resultat som total poengsum i et ritt, bonuspoeng vil altså kunne påvirke hvilke resultat som blir berørtes tellende.Manglende resultat i en gruppe gir 0 poeng fra denne.

    1. Beste resultat
    2. Nest beste resultat

    *** Skiller ikke dette deles Stormester plassering. Rent listeteknisk sorteres det etter 4. og 5. beste resultat, og til slutt alfabetisk på fornavn.


Klubbmesterskap 2016

Stormestere: Klara Lyngnes og Jørgen Sørensen

Se hele resultatlisten
12.09.16 STORMESTER 2016
Rundbane Maraton Tempo Landevei Klatring Stormester *
31.05.16 18.08.16  12.09.16  18.09.16  27.09.16
 Kvinner
1 Klara Lyngnes 420 + 180 600 420 + 180 1800
2 Charlotte Lie 600 600 600 1200
3 Sunniva Dring 600 600
*** 4 Charlotte Knudsen 480 480
*** 4 Marta Skadal Kvåle 480 480
 Menn
1 Jørgen Sørensen 600 270 + 330 330 + 150 330 + 270 1800
*** 2 Geir Henning Lund 360 + 120 600 210 + 210 240 + 180 1500
*** 2 Espen Kildebo Jensen 132 + 138 330 + 90 360 + 240 300 + 180 1500
** 4 Fredrik Krey Berntz 210 + 150 420 + 60 108 + 162 1110
*** 5 Daniel Brodshaug 180 + 150 162 + 198 300 + 120 210 + 150 1110
*** 5 Helge Kolstad 270 + 150 38 + 232 240 + 120 144 + 186 1110
7 Jonathan Martin Studsrød 600 480 1080
8 Simen Boretti Weiglin 180 + 150 240 + 240 96 + 144 1050
9 Erik Hannisdal 600 420 1020
10 Bjørnar Saursaunet 96 + 174 108 + 222 120 + 180 900
11 Frode Kolvik 420 420 360 840
12 Knut Olsen Hvattum 132 + 168 84 + 216 84 + 126 810
13 Jørgen Ertnes 300 480 780
14 Mattias Dahlberg 330 360 690
15 Bård Idås 162 + 138 240 + 120 1 661
16 Martin Paul Hoff 480 180 660
17 Stig Rognes 360 1 270 630
18 Carl Fredrik Hagen 600 600
*** 19 Brede Arntzen 480 480
*** 19 Tom Richard Lund 480 480
21 Espen Thorstensen 180 270 450
22 Lars Christian Aasebø 420 420
23 Geir Inge Hansen 144 270 414
24 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl 300 90 390
25 Atle Kvien 210 132 342
26 Victor Petterson 330 330
27 Lars Sigve Puntervold 240 66 306
28 Bjørn Ellingsen 300 300
29 Simon Grøndal 108 162 270
30 Bjørn Tscherning Hjulstad 90 120 210
31 Magnus Wien Klæboe 120 66 186
32 Bjørn Kvigne 144 37 181
33 Per Christian Evensen Helme 78 96 174
34 Mats Døving 162 162
** 35 Henning Auestad 144 144
** 36 Kjetil Eng 84 60 144
** 37 Marcus Liebold 78 66 144
** 38 Martin Orderud 72 72 144
** 39 Håkon Stensbak 132 132
** 40 Johannes Halvorsen 54 78 132
41 Olav Magnus Moen 72 54 126
42 Eivind Tandrevold 120 120
43 Bjørn Tore Foss 108 108
44 Øystein Nerva 96 96
*** 45 Olve Nelberg Slind 90 90
*** 45 Sigurd Pedersen 90 90
47 Karl Jacob Tholfsen 84 84
48 Martin Lien 41 42 83
49 David Brødsgaard Berntsen 78 78
50 Anders Mathias Johansen 72 72
51 Andy Yu 66 66
52 Per Nord 60 1 61
*** 53 Christofer Eriksen 60 60
*** 53 Håkon Husby 60 60
55 Stian Tokheim 54 54
*** 56 Christofer Einarsrud 48 48
*** 56 Robin Pettersen 48 48
58 Espen Vedeld Sjeggestad 42 42
59 Aleksander Spets Solheim 41 41
60 Martin Strande 40 40
61 Thomas Kopreitan 39 39
62 Anders Johansen 36 36
*** 63 Jan Oredson 1 1
*** 63 Knut Glad 1 1

* Tre av fem resultat teller i Stormester kåringen:

  1. Beste resultat fra tempo, landevei, klatring
  2. Beste resultat fra rundbane, maraton
  3. Det beste gjenstående resultatet – uansett gren

Manglende resultat i en gruppe gir 0 poeng fra denne.

Systemet inkluderer en bonuspoeng ordning som nøytraliserer den relative påvirkning de med færre enn tre tellende resultat har. I korthet får (og beholder) alle poeng ut fra plassering i de individuelle klubbmesterskap, men i tillegg deles det ut bonuspoeng til alle som har tre tellende resultat. Disse gis bonuspoeng i hvert av rittene de har deltatt, tilsvarende poengene de i samme ritt totalt tapte til deltagere med færre enn tre tellende resultat. Når Stormesterpoengene skal summeres defineres resultat som total poengsum i et ritt, bonuspoeng vil altså kunne påvirke hvilke resultat som blir berørtes tellende.

** Lik Stormester poengsum rangeres etter;

  1. Beste resultat
  2. Nest beste resultat

*** Skiller ikke dette deles Stormester plassering. Rent listeteknisk sorteres det etter 4. og 5. beste resultat, og til slutt alfabetisk på fornavn.


Klubbmesterskap 2015

Stormester: Lars Sølna Rødsdalen

Se hele resultatlisten
15.09.15 STORMESTER 2015
Rundbane Tempo Maraton Klatring Landevei Stormester *
04.06.15 15.06.15 20.08.15 15.09.15
1 Lars Sølna Rødsdalen 480 480 + 120 600 1680
2 Mattias Dahlberg 480 270 + 90 420 + 60  480 1440
** 3 Brede Arntzen 600 360 + 60  240 + 30 1290
** 4 Tom Richard Lund 330 +30 600 270 + 60  300 + 30 1290
5 Geir Henning Lund 270 + 60 420 330 + 30  420 1200
6 Jørgen Sørensen 420 180 + 150  270 + 30 1050
7 Espen Thorstensen 240 + 60 162 +138 180 + 120  330 + 30 960
8 Espen Kildebo Jensen 90 + 30 84 + 126 162 + 108  180 + 30 690
9 Lars Christian Aasebø 300  360 660
** 10 Bjørn Ellingsen 210 + 60 38 + 82 144 + 96 630
** 11 Geir Inge Hansen 120 + 24 66 + 114 132 + 78 210 + 30 630
12 Carl Fredrik Hagen 600 600
13 Simen Boretti Weiglin 96 + 36 132 + 138 120 + 60 582
14 Pedro Matos 180 + 60 48 + 96  108 + 54 546
15 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl 120 + 120 60 + 60  72 + 72 504
16 Fredrik Krey Berntz 162 + 48 36 + 72 108 + 54 480
17 Per Christian Evensen Helme 132 + 30 54 + 108 84 + 60 468
18 Martin Paul Hoff 300  144 444
19 David Brødsgaard Berntsen 34 + 62 66 + 66 120 + 60 408
20 Helge Kolstad 300 96 396
*** 21 Jonathan Martin Studsrød 360 360
*** 21 Sigmund Andreas Akselsen Ringdal 360 360
23 Anders Røynås 330 330
24 Magnus Wien Klæboe 144 + 36 40 + 92 1 313
*** 25 Atle Rømo 240 240
*** 25 Morten Aleksander Aasebø 240 240
** 27 Marcus Liebold 108  132 240
*** 28 Arnstein Larheim 210 210
*** 28 Bård Idås 210 210
30 Espen Vedeld Sjeggestad 42  162 204
31 Atle Kvien 108 90 198
32 Stig Rognes 144 144
33 Bjørn Tscherning Hjulstad 84 27 111
34 Stein Arne Foss 1 96 97
35 Martin Nord  96 96
*** 36 Per Nord 90 90
*** 36 Sunniva Dring  90 90
38 Thomas Kopreitan  84 84
39 Caroline Vamnes 26 54 80
*** 40 Henning Auestad 78 78
*** 40 Marianne Foss 78 78
*** 40 Nils-Erik Midtskog  78 78
*** 40 Torgeir Dypdalen 78 78
44 Stig Bjarne Dørmænen 72 1 73
45 Øystein Nerva 72 72
46 Olav Magnus Moen 1 60 61
47 Knut Olsen Hvattum 41 41
48 Håkon Stensbak 39 39
49 Lars Martin Birkeland 1 37 38
50 Eirik Sausjord 35 35
51 Stian Eldre 33 33
52 Mats Døving 32 32
53 Jan Sverre Asmyr 31 31
54 Mikkel Alexander Tysland 30 30
55 Espen Rønning 29 29
56 Bjørnar Saursaunet 28 28
57 Odd Ivar Lindløv 1 1

* Tre av fem resultat teller i Stormester kåringen:

  1. Beste resultat fra tempo, landevei, klatring
  2. Beste resultat fra rundbane, maraton
  3. Det beste gjenstående resultatet – uansett gren

Manglende resultat i en gruppe gir 0 poeng fra denne.

Nytt av året – bonuspoeng ordning som nøytraliserer den relative påvirkning de med færre enn tre tellende resultat har. I korthet får (og beholder) alle poeng ut fra plassering i de individuelle klubbmesterskap (samme som tidligere), men i tillegg deles det ut bonuspoeng til alle som har tre tellende resultat. Disse gis bonuspoeng i hvert av rittene de har deltatt, tilsvarende poengene de i samme ritt totalt tapte til deltagere med færre enn tre tellende resultat. Når Stormesterpoengene skal summeres defineres resultat som total poengsum i et ritt, bonuspoeng vil altså kunne påvirke hvilke resultat som blir de berørtes tellende.

** Lik Stormester poengsum rangeres etter;

  1. Beste resultat
  2. Nest beste resultat

*** Skiller ikke dette deles Stormester plassering. Rent listeteknisk sorteres det etter 4. og 5. beste resultat, og til slutt alfabetisk på fornavn.


Klubbmesterskap 2014

Storemestere: Tom Richard Lund og Geir Henning Lund

Se hele resultatlisten
04.09.14 STORMESTER 2014
Rundbane Tempo Landevei Grus Klatring Stormester *
*** 1 Tom Richard Lund TT 480 600 360 420 480 1560
*** 1 Geir Henning Lund Prinsen 420 480 210 480 600 1560
3 Brede Arntzen Langpilsen 600 420 360 360 1380
4 Frode Fagerhaug Kolvik FroKol 1 270 480 300 330 1110
5 Jonathan Martin Studsrød Svante 600 420 1020
6 Mattias Peter Dahlberg Dala 300 360 330 990
7 Anders Røynås Havregampen 420 162 240 210 870
8 Jørgen Sørensen Jørsa 360 210 240 240 840
9 Arnstein Larheim ArniLar 330 270 162 162 762
10 Lars Christian Aasebø LC 120 270 300 690
11 Carl Fredrik Hagen Runner 600 600
12 Helge Kolstad Loppa 330 144 39 108 582
13 Espen Thorstensen Thorst 210 120 180 144 534
** 14 Per Nord Pedro 330 120 450
** 15 Bård Idås BB 180 270 450
** 16 Anders Juell AJ 270 90 72 90 450
17 Lars Sigve Puntervold LarsVegas 162 132 120 414
18 Sigurd Steinsund Pedersen Siggen 300 96 396
19 Atle Kvien Pottesur 108 108 108 324
20 Per Christian Evensen Helme Evans 240 66 306
21 Espen Kildebo Jensen KildeBike 78 72 132 96 306
22 Knut Erik Bakketun Haugen Knutta 300 300
23 Geir Inge Hansen Cav 132 144 276
24 Sverre Stræth Geronimo 90 66 84 84 258
** 25 Olav Magnus Moen Nordboer 240 240
** 26 Magnus Wien Klæboe Wien 108 132 240
27 Årstein Skjæveland TeddyF 180 1 54 235
28 Morten Aasebø Pelzen 144 90 234
29 Jørn Haanæs Jørn 108 120 228
30 Jørn Rømo Wiggo 84 90 48 222
31 Peter Madel Sagan 84 132 216
** 32 Stein Arne Foss Vesle-Foss 210 210
** 33 Christopher Einarsrud Chris 1 66 78 60 72 210
34 Marcus Liebold ConteNegro 144 60 204
35 Dag Andreas Ruud Moonlit 162 37 199
36 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 78 54 54 48 66 198
*** 37 Anders Roås Stueland Paolini 180 180
*** 37 Lars Martin Birkeland TubuLars 180 180
39 Bjørn Tore Foss BTerror 60 96 156
40 Jan Sverre Asmyr JSA 72 40 38 150
41 Torgeir Dypdalen Toddy2 96 1 97
42 Sigmund Andreas Akselsen Ringdal HappyFeet 1 84 85
*** 43 Henning Levanger Studenten 78 78
*** 43 Steinar Larsen Larson 78 78
*** 45 Jørn Henrik Andersen Hasle-Jørn 42 42
*** 45 Markus Stellander MStellan 42 42
*** 47 Bjørnar Saursaunet LoneRider 41 41
*** 47 Odd Ivar Lindløv Bob-Affe 41 41
49 Aun Heming Schøyen M7 40 40
04.09.14 KLATRING (5,5 km) Tryvann
Tid Diff SM poeng Merknad
1 Geir Henning Lund Prinsen 16:12 600
2 Tom Richard Lund TT 16:14 0:02 480
3 Jonathan Martin Studsrød Svante 16:15 0:03 420
4 Brede Arntzen Langpilsen 16:16 0:04 360
5 Frode Fagerhaug Kolvik FroKol 16:21 0:09 330
6 Lars Christian Aasebø LC 16:26 0:14 300
7 Bård Idås BB 16:30 0:18 270
8 Jørgen Sørensen Jørsa 16:36 0:24 240
9 Anders Røynås Havregampen 16:48 0:36 210
10 Lars Martin Birkeland TubuLars 16:49 0:37 180
11 Arnstein Larheim ArniLar 16:58 0:46 162
12 Geir Inge Hansen Cav 17:01 0:49 144
13 Peter Madel Sagan 17:16 1:04 132
14 Per Nord Pedro 17:35 1:23 120
15 Helge Kolstad Loppa 17:43 1:31 108
16 Espen Kildebo Jensen KildeBike 17:58 1:46 96
17 Anders Juell AJ 18:03 1:51 90
18 Sverre Stræth Geronimo 19:06 2:54 84
19 Steinar Larsen Larson 20:02 3:50 78
20 Christopher Einarsrud Chris 20:05 3:53 72
21 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 21:04 4:52 66
21.08.14 GRUS (28 km) Tømte
Tid Diff SM poeng Merknad
1 Carl Fredrik Hagen Runner 52:25 600 Ekstrasløyfe!
2 Geir Henning Lund Prinsen 55:42 3:17 480
3 Tom Richard Lund TT 55:44 3:19 420
4 Brede Arntzen Langpilsen 55:47 3:22 360
5 Mattias Peter Dahlberg Dala 56:05 3:40 330
6 Frode Fagerhaug Kolvik FroKol 56:15 3:50 300
7 Lars Christian Aasebø LC 56:20 3:55 270
8 Anders Røynås Havregampen 57:33 5:08 240
9 Stein Arne Foss Vesle-Foss 57:34 5:09 210
10 Bård Idås BB 57:35 5:10 180
11 Arnstein Larheim ArniLar 57:38 5:13 162
12 Espen Thorstensen Thorst 58:58 6:33 144
13 Espen Kildebo Jensen KildeBike 58:59 6:34 132
14 Lars Sigve Puntervold LarsVegas 59:16 6:51 120
15 Atle Kvien Pottesur 59:17 6:52 108
16 Bjørn Tore Foss BTerror 59:18 6:53 96
17 Morten Aasebø Pelzen 59:35 7:10 90
18 Sverre Stræth Geronimo 59:40 7:15 84
19 Henning Levanger Studenten 1:00:01 7:36 78
20 Anders Juell AJ 1:00:13 7:48 72
21 Per Christian Evensen Helme Evans 1:00:14 7:49 66
22 Christopher Einarsrud Chris 1:00:15 7:50 60
23 Årstein Skjæveland TeddyF 1:00:16 7:51 54
24 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 1:00:17 7:52 48
25 Jørn Henrik Andersen Hasle-Jørn 1:02:33 10:08 42
26 Odd Ivar Lindløv Bob-Affe 1:03:31 11:06 41
27 Aun Heming Schøyen M7 1:03:41 11:16 40
28 Helge Kolstad Loppa 1:08:03 15:38 39 Punkteringer
29 Jan Sverre Asmyr JSA 1:09:39 17:14 38
30 Dag Andreas Ruud Moonlit 1:10:09 17:44 37
DNF Torgeir Dypdalen Toddy2 1 Brutt
11.08.14 LANDEVEI (59,7 km) Maridalen
Tid SM poeng Merknad
1 Jonathan Martin Studsrød Svante 1:46:03 600
2 Frode Fagerhaug Kolvik FroKol s.t. 480
3 Brede Arntzen Langpilsen s.t. 420
4 Tom Richard Lund TT s.t. 360
5 Per Nord Pedro s.t. 330
6 Knut Erik Bakketun Haugen Knutta s.t. 300
7 Arnstein Larheim ArniLar s.t. 270
8 Jørgen Sørensen Jørsa s.t. 240
9 Geir Henning Lund Prinsen s.t. 210
10 Espen Thorstensen Thorst s.t. 180
11 Anders Røynås Havregampen ukjent 162
12 Helge Kolstad Loppa ukjent 144
13 Magnus Wien Klæboe Wien ukjent 132
14 Jørn Haanæs Jørn ukjent 120
15 Atle Kvien Pottesur ukjent 108
16 Sigurd Steinsund Pedersen Siggen ukjent 96
17 Anders Juell AJ ukjent 90
18 Peter Madel Sagan ukjent 84
19 Christopher Einarsrud Chris ukjent 78
20 Espen Kildebo Jensen KildeBike ukjent 72
21 Sverre Stræth Geronimo ukjent 66
22 Marcus Liebold ConteNegro ukjent 60
23 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken ukjent 54
24 Jørn Rømo Wiggo ukjent 48
25 Markus Stellander MStellan ukjent 42
26 Bjørnar Saursaunet LoneRider ukjent 41
27 Jan Sverre Asmyr JSA ukjent 40
DNF Årstein Skjæveland TeddyF 1 Brutt
10.06.14 TEMPO (20,85 km) Hvervenbukta
Tid Diff Km/t SM poeng Merknad
1 Tom Richard Lund TT 27:12 46.0 600 Temposykkel
2 Geir Henning Lund Prinsen 28:32 1:20 43.8 480 Temposykkel
3 Anders Røynås Havregampen 29:22 2:10 42.6 420 Tempobøyle
4 Mattias Peter Dahlberg Dala 30:04 2:52 41.6 360 Temposykkel
5 Arnstein Larheim ArniLar 30:53 3:41 40.5 330 Tempobøyle
6 Sigurd Steinsund Pedersen Siggen 31:03 3:51 40.3 300 Tempobøyle
7 Frode Fagerhaug Kolvik FroKol 31:06 3:54 40.2 270
8 Olav Magnus Moen Nordboer 31:08 3:56 40.2 240 Tempobøyle
9 Jørgen Sørensen Jørsa 31:12 4:00 40.1 210
10 Årstein Skjæveland TeddyF 31:20 4:08 39.9 180 Temposykkel
11 Dag Andreas Ruud Moonlit 31:38 4:26 39.5 162 Tempobøyle
12 Marcus Liebold ConteNegro 31:42 4:30 39.5 144 Tempobøyle
13 Lars Sigve Puntervold LarsVegas 31:45 4:33 39.4 132 Tempobøyle
14 Espen Thorstensen Thorst 31:50 4:38 39.3 120
15 Jørn Haanæs Jørn 31:53 4:41 39.2 108
15 Magnus Wien Klæboe Wien 31:53 4:41 39.2 108
17 Jørn Rømo Wiggo 32:05 4:53 39.0 90 Temposykkel
18 Sigmund Andreas Akselsen Ringdal HappyFeet 32:47 5:35 38.2 84 Tempobøyle
19 Espen Kildebo Jensen KildeBike 32:59 5:47 37.9 78
20 Jan Sverre Asmyr JSA 33:02 5:50 37.9 72 Tempobøyle
21 Christopher Einarsrud Chris 33:04 5:52 37.8 66
22 Bjørn Tore Foss BTerror 34:07 6:55 36.7 60
23 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 34:20 7:08 36.4 54
27.05.14 RUNDBANE, 2 runder Langsetløkka
Tid Diff SM poeng Merknad
1 Brede Arntzen Langpilsen 35:24 600
2 Tom Richard Lund TT 37:12 1:48 480
3 Geir Henning Lund Prinsen 37:28 2:04 420
4 Jørgen Sørensen Jørsa 37:29 2:05 360
5 Helge Kolstad Loppa 37:31 2:07 330
6 Mattias Peter Dahlberg Dala 37:53 2:29 300
7 Anders Juell AJ 37:55 2:31 270
8 Per Christian Evensen Helme Evans 38:48 3:24 240
9 Espen Thorstensen Thorst 39:39 4:15 210
10 Anders Roås Stueland Paolini 40:21 4:57 180
11 Lars Sigve Puntervold LarsVegas 40:22 4:58 162
12 Morten Aasebø Pelzen 40:24 5:00 144
13 Geir Inge Hansen Cav 40:47 5:23 132
14 Lars Christian Aasebø LC 41:12 5:48 120
15 Atle Kvien Pottesur 42:44 7:20 108
16 Torgeir Dypdalen Toddy2 42:54 7:30 96
17 Sverre Stræth Geronimo 45:51 10:27 90
18 Jørn Rømo Wiggo 45:58 10:34 84
19 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 55:45 20:21 78
DNF Sigmund Andreas Akselsen Ringdal HappyFeet 1 Brutt
DNF Frode Fagerhaug Kolvik FroKol 1 Brutt
DNF Christopher Einarsrud Chris 1 Brutt

* Tre av fem ritt teller i Stormester kåringen:

  1. Beste resultat fra tempo, landevei, klatring
  2. Beste resultat fra rundbane, grus
  3. Det beste gjenstående resultatet – uansett gren

Manglende resultat i en gruppe gir 0 poeng fra denne.

** Lik Stormester poengsum rangeres etter;

  1. Beste resultat
  2. Nest beste resultat

*** Skiller ikke dette deles Stormester plassering. Rent listeteknisk sorteres det etter 4. og 5. beste resultat, og til slutt alfabetisk på fornavn.


Klubbmesterskap 2013

Stormester: Carl Fredrik Hagen

Se hele resultatlisten
28.05.13 STORMESTER 2013
Rundbane Tempo Landevei Grus Klatring Stormester *
1 Carl Fredrik Hagen Runner 600 480 600 600 1800
2 Tom Richard Lund TT 330 600 420 360 162 1380
3 Mattias Peter Dahlberg Dala 300 360 420 360 1140
4 Geir Inge Hansen Cav 330 600 480 1080
5 Atle Rømo Atleten 162 420 300 300 84 1020
6 Brede Arntzen Langpilsen 480 480 960
7 Magnus Wien Klæboe Wien 420 132 162 270 132 852
8 Anders Røynås Lille-Anders 108 480 90 270 840
9 Bård Idås BB 270 210 84 330 144 810
10 Årstein Skjæveland TeddyF 144 162 360 162 684
11 Olav Magnus Moen Nordboer 96 240 132 300 672
12 Henning Levanger Studenten 1 48 210 330 588
13 Lars Martin Birkeland TubuLars 90 330 240 570
14 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl Magnito 270 180 41 491
** 15 Torgeir Dypdalen Toddy2 240 72 144 96 60 480
** 16 Geir Henning Lund Prinsen 120 90 240 120 480
17 Jørn Haanæs Jørn 180 84 180 444
18 Christian Stabell Eriksen Capitano 360 78 438
19 Jonathan Martin Studsrød Svante 420 420
20 Håvard Engøy Engøy 144 144 108 396
21 Espen Thorstensen Thorst 180 78 120 66 378
** 22 Per Christian Helme PCH 210 54 108 372
** 23 Sigurd Steinsund Pedersen Siggen 210 72 90 372
24 Frode Fagerhaug Kolvik FroKol 78 60 210 348
25 Stein Arne Foss Vesle-Foss 270 72 342
26 Bjørn Tore Foss BTF 60 72 180 66 318
27 Erik Flaskerud Gjerdbakken Lille-Erik 300 300
28 Erik Alexander Nordby NX 1 240 241
29 Marcus Liebold ConteNegro 84 41 96 221
30 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 132 42 174
31 Christopher Einarsrud Chris 1 48 48 54 150
32 Per-Kristian Nyborg Pekern 132 132
** 33 Sigmund Andreas Akselsen Ringdal HappyFeet 120 120
** 34 Jørn Rømo JR 66 54 120
35 Timothy James Clarsen Big-C 108 108
36 Per Espen Wethe Ol’School 96 96
37 André Mehnert Pølsa 42 48 90
38 Odd Ivar Lindløv Bob-Affe 78 78
39 Ketil Magnus Dokset Dokken 66 66
40 Per Otto Oppi Christiansen POOC 60 60
41 Mats Lande-Pedersen MLP 54 54
42 Jan Sverre Asmyr JSA 41 41
43 Nils Gunnar Tyssebotn Fesz 40 40
44 Jan Finstad JFin 39 39
*** 45 Helge Kolstad Loppa 1 1
*** 45 Rune Stoltz RStoltz 1 1
03.09.13 KLATRING (5,5 km) Tryvann
Tid Diff SM poeng Merknad
1 Carl Fredrik Hagen Runner 15:56 600
2 Geir Inge Hansen Cav 16:16 0:20 480
3 Jonathan Martin Studsrød Svante 16:42 0:46 420
4 Mattias Peter Dahlberg Dala 16:45 0:49 360
5 Henning Levanger Studenten 17:02 1:06 330
6 Olav Magnus Moen Nordboer 17:09 1:13 300
7 Anders Røynås Lille-Anders 17:13 1:17 270
8 Lars Martin Birkeland TubuLars 17:18 1:22 240
9 Frode Fagerhaug Kolvik FroKol 17:19 1:23 210
10 Jørn Haanæs Jørn 17:20 1:24 180
11 Tom Richard Lund TT 17:31 1:35 162
12 Bård Idås BB 17:49 1:53 144
13 Magnus Wien Klæboe Wien 17:59 2:03 132
14 Geir Henning Lund Prinsen 18:12 2:16 120
15 Håvard Engøy Engøy 18:13 2:17 108
16 Marcus Liebold ConteNegro 18:13 2:17 96
17 Sigurd Steinsund Pedersen Siggen 18:21 2:25 90
18 Atle Rømo Atleten 18:33 2:37 84
19 Christian Stabell Eriksen Capitano 19:19 3:23 78
20 Stein Arne Foss Vesle-Foss 19:24 3:28 72
21 Bjørn Tore Foss BTF 20:02 4:06 66
22 Torgeir Dypdalen Toddy2 20:26 4:30 60
23 Christopher Einarsrud Chris 22:14 6:18 54
24 André Mehnert Pølsa 24:56 9:00 48
27.08.13 GRUS (28 km) Tømte
Tid Diff SM poeng Merknad
1 Carl Fredrik Hagen Runner 54:38 600
2 Brede Arntzen Langpilsen 55:38 1:00 480
3 Mattias Peter Dahlberg Dala 55:47 1:09 420
4 Tom Richard Lund TT 56:21 1:43 360
5 Bård Idås BB 57:21 2:43 330
6 Atle Rømo Atleten 58:51 4:13 300
7 Magnus Wien Klæboe Wien 58:52 4:14 270
8 Geir Henning Lund Prinsen 58:53 4:15 240
9 Henning Levanger Studenten 59:14 4:36 210
10 Bjørn Tore Foss BTF 59:17 4:39 180
11 Årstein Skjæveland TeddyF 59:20 4:42 162
12 Håvard Engøy Engøy 59:25 4:47 144
13 Olav Magnus Moen Nordboer 59:26 4:48 132
14 Sigmund Andreas Akselsen Ringdal HappyFeet 59:34 4:56 120
15 Per Christian Helme PCH 1:00:39 6:01 108
16 Torgeir Dypdalen Toddy2 1:00:46 6:08 96
17 Anders Røynås Lille-Anders 1:00:51 6:13 90
18 Jørn Haanæs Jørn 1:01:02 6:24 84
19 Odd Ivar Lindløv Bob-Affe 1:01:18 6:40 78
20 Sigurd Steinsund Pedersen Siggen 1:01:19 6:41 72 CX
21 Espen Thorstensen Thorst 1:02:37 7:59 66
22 Frode Fagerhaug Kolvik FroKol 1:04:46 10:08 60
23 Jørn Rømo JR 1:07:03 12:25 54
24 Christopher Einarsrud Chris 1:10:34 15:56 48
25 André Mehnert Pølsa 1:14:06 19:28 42
26 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl Magnito 1:21:52 27:14 41 Punkteringer
26 Marcus Liebold ConteNegro 1:21:52 27:14 41 Kjedebrudd
13.08.13 LANDEVEI (45 km) Maridalen
Tid SM poeng Merknad
1 Geir Inge Hansen Cav 1:15:38 600
2 Anders Røynås Lille-Anders s.t. 480
3 Tom Richard Lund TT s.t. 420
4 Årstein Skjæveland TeddyF s.t. 360
5 Lars Martin Birkeland TubuLars s.t. 330
6 Atle Rømo Atleten s.t. 300
7 Stein Arne Foss Vesle-Foss s.t. 270
8 Olav Magnus Moen Nordboer s.t. 240
9 Sigurd Steinsund Pedersen Siggen s.t. 210
10 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl Magnito s.t. 180
11 Magnus Wien Klæboe Wien s.t. 162
12 Torgeir Dypdalen Toddy2 s.t. 144
13 Per-Kristian Nyborg Pekern s.t. 132
14 Espen Thorstensen Thorst s.t. 120
15 Timothy James Clarsen Big-C s.t. 108
16 Per Espen Wethe Ol’School s.t. 96
17 Geir Henning Lund Prinsen s.t. 90
18 Bård Idås BB s.t. 84
19 Frode Fagerhaug Kolvik FroKol ukjent 78
20 Bjørn Tore Foss BTF ukjent 72
21 Ketil Magnus Dokset Dokken ukjent 66
22 Per Otto Oppi Christiansen POOC ukjent 60
23 Mats Lande-Pedersen MLP ukjent 54
24 Christopher Einarsrud Chris ukjent 48
25 Rune Stoltz RStoltz DNF 1 Brutt
11.06.13 TEMPO (20,85 km) Hvervenbukta
Tid Diff Km/t SM poeng Merknad
1 Tom Richard Lund TT 28:12 44.4 600 Temposykkel
2 Carl Fredrik Hagen Runner 28:59 0:47 43.2 480
3 Atle Rømo Atleten 29:27 1:15 42.5 420 Temposykkel
4 Mattias Peter Dahlberg Dala 29:47 1:35 42.0 360 Tempobøyle
5 Geir Inge Hansen GIH 30:10 1:58 41.5 330
6 Erik Flaskerud Gjerdbakken Lille-Erik 30:11 1:59 41.4 300 Temposykkel
7 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl Magnito 30:20 2:08 41.2 270 Tempobøyle
8 Erik Alexander Nordby NX 30:30 2:18 41.0 240 Temposykkel
9 Bård Idås BB 30:55 2:43 40.5 210 Tempobøyle
10 Jørn Haanæs Jørn 31:07 2:55 40.2 180
11 Årstein Skjæveland TeddyF 31:10 2:58 40.1 162 Temposykkel
12 Håvard Engøy Engøy 31:40 3:28 39.5 144 Tempobøyle
13 Magnus Wien Klæboe Wien 31:56 3:44 39.2 132 Tempobøyle
14 Geir Henning Lund Prinsen 32:00 3:48 39.1 120 Tempobøyle
15 Anders Røynås Lille-Anders 32:07 3:55 39.0 108
16 Olav Magnus Moen Nordboer 32:26 4:14 38.6 96
17 Lars Martin Birkeland TubuLars 32:28 4:16 38.5 90
18 Marcus Liebold ConteNegro 32:41 4:29 38.3 84
19 Espen Thorstensen Thorst 32:45 4:33 38.2 78
20 Torgeir Dypdalen Toddy2 33:21 5:09 37.5 72
21 Jørn Rømo JR 33:26 5:14 37.4 66 Temposykkel
22 Bjørn Tore Foss BTF 33:39 5:27 37.2 60
23 Per Christian Helme PCH 33:48 5:36 37.0 54
24 Henning Levanger Studenten 34:10 5:58 36.6 48
25 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 34:24 6:12 36.4 42
26 Jan Sverre Asmyr JSA 35:10 6:58 35.6 41
27 Nils Gunnar Tyssebotn Fesz 35:38 7:26 35.1 40 Temposykkel
28 Jan Finstad JFin 39:55 11:43 31.3 39
28.05.13 RUNDBANE, 2 runder Langsetløkka
Tid Diff SM poeng Merknad
1 Carl Fredrik Hagen Runner 37:15 600
2 Brede Arntzen Langpilsen 37:29 0:14 480
3 Magnus Wien Klæboe Wien 39:53 2:38 420
4 Christian Stabell Eriksen Capitano 41:51 4:36 360
5 Tom Richard Lund TT 42:48 5:33 330
6 Mattias Peter Dahlberg Dala 43:53 6:38 300
7 Bård Idås BB 44:43 7:28 270
8 Torgeir Dypdalen Toddy2 45:23 8:08 240
9 Per Christian Helme PCH 45:34 8:19 210
10 Espen Thorstensen Thorst 48:02 10:47 180
11 Atle Rømo Atleten 49:38 12:23 162
12 Årstein Skjæveland TeddyF 51:20 14:05 144
13 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 52:14 14:59 132
DNF Christopher Einarsrud Chris 1 Brutt
DNF Erik Alexander Nordby NX 1 Brutt
DNF Helge Kolstad Loppa 1 Brutt
DNF Henning Levanger Studenten 1 Brutt

* Tre av fem ritt teller i Stormester kåringen:

  1. Beste resultat fra tempo, landevei, klatring
  2. Beste resultat fra rundbane, grus
  3. Det beste gjenstående resultatet – uansett gren

Manglende resultat i en gruppe gir 0 poeng fra denne.

** Lik Stormester poengsum rangeres etter;

  1. Beste resultat
  2. Nest beste resultat

*** Skiller ikke dette deles Stormester plassering. Rent listeteknisk sorteres det etter 4. og 5. beste resultat, og til slutt alfabetisk på fornavn.


Klubbmesterskap 2012

Stormester: Brede Arntzen

Se hele resultatlisten
30.08.12 STORMESTER 2012
Rundbane Tempo Grus Klatring Stormester
1 Brede Arntzen Langpilsen 600 108 600 300 1608
2 Tom Richard Lund TT 360 600 78 210 1248
3 Morten Alexander Aasebø Pelzen 480 420 330 1230
4 Geir Henning Lund Prinsen 270 270 240 360 1140
5 Bård Idås BB 330 210 330 240 1110
6 Per Espen Wethe Ol’School 480 600 1080
7 Atle Rømo Atleten 240 420 132 180 972
8 Mattias Peter Dahlberg Dala 180 180 360 720
9 Karl Jakob Tholfsen Trofast 300 144 84 144 672
10 Henning Levanger Studenten 132 108 420 660
11 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl Magnito 162 300 162 624
12 Årstein Skjæveland TeddyF 1 360 180 541
13 Timothy James Clarsen Big-C 60 480 540
14 Stein Arne Foss Vesle-Foss 240 270 510
15 Carl Fredrik Hagen Runner 480 480
16 Magnus Wien Klæboe Wien 162 1 270 433
17 Håvard Engøy Engøy 330 96 426
18 Knut Glad KG 420 420
19 Anders Røynås Lille-Anders 300 300
20 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 210 72 282
21 Elias Basmadjian EB 210 210
22 Per Kristian Nyborg Pekern 48 132 180
23 Aun Heming Schøyen M7 162 162
24 Bjørn Tore Foss BTF 144 144
25 Rune Georg Stoltz Rstoltz 120 120
25 Per Christian Helme PCH 120 120
27 Christian Stabell Eriksen Capitano 90 90
28 Jan Sverre Asmyr JSA 66 66
29 Lasse Andersen LA 54 54
30.08.12 KLATRING (5,5 km) Tryvann
Tid Diff SM poeng Merknad
1 Per Espen Wethe Ol’School 16:05 600
2 Timothy James Clarsen Big-C 16:42 0:37 480
3 Henning Levanger Studenten 16:54 0:49 420
4 Geir Henning Lund Prinsen 17:01 0:56 360
5 Morten Alexander Aasebø Pelzen 17:05 1:00 330
6 Brede Arntzen Langpilsen 17:20 1:15 300
7 Magnus Wien Klæboe Wien 18:00 1:55 270
8 Bård Idås BB 18:20 2:15 240
9 Tom Richard Lund TT 18:28 2:23 210
10 Atle Rømo Atleten 18:48 2:43 180
11 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl Magnito 19:32 3:27 162
12 Karl Jacob Tholfsen Trofast 19:46 3:41 144
13 Per Kristian Nyborg Pekern 20:54 4:49 132
21.08.12 GRUS (28 km) Tømte
Tid Diff SM poeng Merknad
1 Brede Arntzen Langpilsen 54:47 600
2 Per Espen Wethe Ol’School 54:50 0:03 480
3 Morten Alexander Aasebø Pelzen 55:07 0:20 420
4 Mattias Dahlberg Dala 57:24 2:37 360
5 Bård Idås BB 57:26 2:39 330
6 Anders Røynås Lille-Anders 58:24 3:37 300
7 Stein Arne Foss Vesle-Foss 58:25 3:38 270
8 Geir Henning Lund Prinsen 58:50 4:03 240
9 Elias Basmadjian EB 59:05 4:18 210
10 Årstein Skjæveland TeddyF 59:25 4:38 180
11 Aun Heming Schøyen M7 59:30 4:43 162
12 Bjørn Tore Foss BTF 59:55 5:08 144
13 Atle Rømo Atleten 1:02:05 7:18 132
14 Per Christian Helme PCH 1:02:08 7:21 120
15 Henning Levanger Studenten 1:02:49 8:02 108
16 Håvard Engøy Engøy 1:03:35 8:48 96
17 Christian Stabell Eriksen Capitano 1:04:37 9:50 90 Teknisk trøbbel
18 Karl Jacob Tholfsen Trofast 1:04:49 10:02 84 Sivepunktering
19 Tom Richard Lund TT 1:07:06 12:19 78 Punktering
20 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 1:07:40 12:53 72 Teknisk trøbbel
21 Jan Sverre Asmyr JSA 1:08:53 14:06 66
22 Timothy James Clarsen Big-C 1:11:45 16:58 60 Punktering
23 Lasse Andersen LA 1:13:16 18:29 54
24 Per Kristian Nyborg Pekern 1:32:47 38:00 48 Punktering, kjørte feil
DNF Magnus Wien Klæboe Wien 1 Brutt
19.06.12 TEMPO (20.85 km) Hvervenbukta
Tid Diff Km/t SM poeng Merknad
1 Tom Richard Lund TT 28:29 43.9 600 Temposykkel
2 Carl Fredrik Hagen Runner 29:29 1:00 42.4 480
3 Atle Rømo Atleten 30:44 2:15 40.7 420 Temposykkel
4 Årstein Skjæveland TeddyF 30:51 2:22 40.6 360 Temposykkel
5 Håvard Engøy Engøy 31:27 2:58 39.8 330
6 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl Magnito 31:39 3:10 39.5 300
7 Geir Henning Lund Prinsen 31:50 3:21 39.3 270
8 Stein Arne Foss Vesle-Foss 32:04 3:35 39.0 240
9 Bård Idås BB 32:22 3:53 38.7 210
10 Mattias Peter Dahlberg Dala 32:35 4:06 38.4 180
11 Magnus Wien Klæboe Wien 33:07 4:38 37.8 162
12 Karl Jacob Tholfsen Trofast 34:37 6:08 36.1 144
13 Henning Levanger Studenten 34:47 6:18 36.0 132
14 Rune Georg Stoltz Rstoltz 35:25 7:06 35.3 120
15 Brede Arntzen Langpilsen 47:45 19:16 26.2 108
30.05.12 RUNDBANE, 2 runder Langsetløkka
Tid Diff SM poeng Merknad
1 Brede Arntzen Langpilsen 33:51 600
2 Morten Alexander Aasebø Pelzen 37:02 3:11 480
3 Knut Glad KG 37:47 3:56 420
4 Tom Richard Lund TT 38:00 4:09 360
5 Bård Idås BB 39:00 5:09 330
6 Karl Jacob Tholfsen Trofast 40:07 6:16 300
7 Geir Henning Lund Prinsen 40:57 7:06 270
8 Atle Rømo Atleten 41:06 7:15 240
9 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 41:36 7:45 210
10 Mattias Peter Dahlberg Dala 43:32 9:41 180
11 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl Magnito 50:10 16:19 162
DNF Årstein Skjæveland TeddyF 1 Brutt

Klubbmesterskap 2011

Stormester: Mattias Peter Dahlberg

Se hele resultatlisten
23.08.11 STORMESTER 2011
Tempo Rundbane Grus Klatring Stormester
1 Mattias Peter Dahlberg Dala 480 600 600 600 2280
2 Simen Boretti Weiglin Beretta 330 420 240 270 1260
3 Anders Røynås Lille-Anders 360 210 330 330 1230
4 Stein Arne Foss Vesle-Foss 420 270 144 162 996
5 Årstein Skjæveland TeddyF 600 1 300 901
6 Morten Alexander Aasebø Pelzen 480 420 900
6 Sten-Are Harjo Fisker’n 480 420 900
8 Karl Jakob Tholfsen Trofast 210 240 210 240 900
9 Geir Henning Lund Prinsen 300 120 360 780
10 Bård Idås BB 360 270 144 774
11 Timothy James Clarsen Big-C 162 480 642
12 Brede Arntzen Langpilsen 240 360 600
13 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 180 180 132 492
14 Knut Glad KG 300 108 408
15 Per Christian Helme PCH 330 1 331
16 Jonas Strømberg JS 300 300
17 Fredrik Hovind Juell Freddy 270 270
18 Christian Stabell Eriksen Capitano 210 210
19 Rune Georg Stoltz Rstoltz 144 66 210
20 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl Magnito 78 132 210
21 Jan Sverre Asmyr JSA 132 72 204
22 Bjørn Tore Foss BTF 180 180
22 Elias Basmadjian EB 180 180
24 Andreas Tveitereid Kveita 162 162
25 Øystein Langeland ØL 96 96
26 Jørgen Waldal Wist JWW 90 90
27 Aun Heming Schøyen M7 84 84
28 Lasse Andersen LA 1 1
23.08.11 KLATRING (5,5 km) Tryvann
Tid Diff SM poeng Merknad
1 Mattias Peter Dahlberg Dala 16:12 600
2 Timothy James Clarsen Big-C 16:14 0:02 480
3 Sten-Are Harjo Fisker’n 16:34 0:22 420
4 Geir Henning Lund Prinsen 18:07 1:55 360
5 Anders Røynås Lille-Anders 18:14 2:02 330
6 Årstein Skjæveland TeddyF 18:20 2:08 300
7 Simen Boretti Weiglin Beretta 18:25 2:13 270
8 Karl Jakob Tholfsen Trofast 18:37 2:25 240
9 Christian Stabell Eriksen Capitano 18:41 2:29 210
10 Elias Basmadjian EB 18:50 2:38 180
11 Stein Arne Foss Vesle-Foss 18:54 2:42 162
12 Bård Idås BB 19:31 3:19 144
13 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl Magnito 21:16 5:04 132
18.08.11 GRUS (28 km) Tømte
Tid Diff SM poeng Merknad
1 Mattias Peter Dahlberg Dala 55:56 600
2 Sten-Are Harjo Fisker’n 55:57 0:01 480
3 Morten Alexander Aasebø Pelzen 56:29 0:33 420
4 Brede Arntzen Langpilsen 58:11 2:15 360
5 Anders Røynås Lille-Anders 58:13 2:17 330
6 Jonas Strømberg JS 58:28 2:32 300
7 Bård Idås BB 58:32 2:36 270
8 Simen Boretti Weiglin Beretta 58:34 2:38 240
9 Karl Jakob Tholfsen Trofast 58:37 2:41 210
10 Bjørn Tore Foss BTF 58:39 2:43 180
11 Timothy James Clarsen Big-C 58:40 2:44 162
12 Stein Arne Foss Vesle-Foss 58:41 2:45 144
13 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 1:00:12 4:16 132
14 Geir Henning Lund Prinsen 1:00:50 4:54 120
15 Knut Glad KG 1:01:30 5:34 108
16 Øystein Langeland ØL 1:01:39 5:43 96
17 Jørgen Waldal Wist JWW 1:01:40 5:44 90
18 Aun Heming Schøyen M7 1:02:21 6:25 84
19 Magnus Johan Fjeldsbø Jordahl Magnito 1:05:14 9:18 78
20 Jan Sverre Asmyr JSA 1:05:41 9:45 72
21 Rune Georg Stoltz RStoltz 1:07:08 11:12 66
DNF Per Christian Helme PCH 1 Kjørte feil
DNF Lasse Andersen LA 1 Brutt
DNF Årstein Skjæveland TeddyF 1 Brutt
21.06.11 RUNDBANE, 2 runder Langsetløkka
Tid Diff SM poeng Merknad
1 Mattias Peter Dahlberg Dala 42:32 600
2 Morten Alexander Aasebø Pelzen 42:59 0:27 480
3 Simen Boretti Weiglin Beretta 46:16 3:44 420
4 Bård Idås BB 46:35 4:03 360
5 Per Christian Helme PCH 47:28 4:56 330
6 Knut Glad KG 48:25 5:53 300
7 Stein Arne Foss Vesle-Foss 49:40 7:08 270
8 Karl Jakob Tholfsen Trofast 51:03 8:31 240
9 Anders Røynås Lille-Anders 55:43 13:11 210
10 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 1:04:06 21:34 180
16.06.11 TEMPO (20.85 km) Hvervenbukta
Tid Diff Km/t SM poeng Merknad
1 Årstein Skjæveland TeddyF 30:41 40.8 600 Temposykkel
2 Mattias Peter Dahlberg Dala 31:07 0:26 40.2 480
3 Stein Arne Foss Vesle-Foss 31:52 1:11 39.3 420
4 Anders Røynås Lille-Anders 32:02 1:21 39.1 360
5 Simen Boretti Weiglin Beretta 32:23 1:42 38.6 330
6 Geir Henning Lund Prinsen 32:24 1:43 38.6 300
7 Fredrik Hovind Juell Freddy 33:18 2:37 37.6 270
8 Brede Arntzen Langpilsen 33:31 2:50 37.3 240
9 Karl Jakob Tholfsen Trofast 33:40 2:59 37.2 210
10 Bjørn Tscherning Hjulstad Hallingsokken 34:18 3:37 36.5 180
11 Andreas Tveitereid Kveita 34:38 3:57 36.1 162
12 Rune Georg Stoltz Rstoltz 34:58 4:17 35.8 144
13 Jan Sverre Asmyr JSA 35:08 4:27 35.6 132

Klubbmesterskap 2006-2010

Stormestere:

  • Tom Richard Lund (2010)
  • Tom Richard Lund (2009)
  • Erik Alexander Nordby (2008)
  • Tom Richard Lund (2007)
  • Erik Alexander Nordby (2006)
Se hele resultatlisten
16.06.10 TEMPO (20.85 km) Hvervenbukta
Tid Diff Km/t Merknad
1 Tom Richard Lund 27:33 45.4 Temposykkel
2 Anders Røynås 31:20 3:47 39.9
3 Mattias Peter Dahlberg 32:02 4:29 39.1
4 Lasse Andersen 34:50 7:17 35.9
5 Rune Georg Stoltz 34:55 7:22 35.8
09.06.09 TEMPO (20.85 km) Hvervenbukta
Tid Diff Km/t Merknad
1 Tom Richard Lund 28:04 44.6 Temposykkel
2 Anders Røynås 30:27 2:23 41.1
3 Christian Alexander Mørkve 30:43 2:39 40.7
4 Bård Idås 32:08 4:04 38.9
5 Mattias Peter Dahlberg 32:36 4:32 38.4
6 Henrik Charlesen 32:55 4:51 38.0
7 Andreas Tveitereid 33:25 5:21 37.4
8 Bjørn Tore Foss 34:12 6:08 36.6
9 Karl Jakob Tholfsen 34:23 6:19 36.4
10 Lasse Andersen 35:10 7:06 35.6
11 Bjørn Tscherning Hjulstad 35:30 7:26 35.2
11 Rune Georg Stoltz 35:30 7:26 35.2
28.05.08 TEMPO (20.85 km) Hvervenbukta
Tid Diff Km/t Merknad
1 Erik Alexander Nordby 28:54 43.3
2 Tom Richard Lund 29:19 0:25 42.7
3 Andreas Tveitereid 30:30 1:36 41.0
4 Geir Inge Hansen 31:40 2:46 39.5
5 Bård Idås 32:31 3:37 38.5
6 Anders Røynås 32:40 3:46 38.3
7 Jeremy Giddens 33:29 4:35 37.4 Temposykkel
8 Rune Georg Stoltz 34:10 5:16 36.6
06.09.07 TEMPO* (15.5 km) Maridalen
Tid Diff Km/t
1 Tom Richard Lund 22:29 41.4
2 Erik Alexander Nordby 22:39 0:10 41.1
3 Morten Iversen Huer 23:11 0:42 40.1
4 Bård Idås 23:30 1:01 39.6
5 Odd Reistad Solheim 23:40 1:11 39.3
6 Anders Røynås 24:00 1:31 38.8
7 Espen Aune 24:12 1:43 38.4
8 Håkon Hagtvedt 24:21 1:52 38.2
9 Andreas Tveitereid 24:31 2:02 37.9
10 Geir Inge Hansen 24:42 2:13 37.7
11 Bjørn Tore Foss 25:12 2:43 36.9
12 Rune Georg Stoltz 25:30 3:01 36.5
13 Andre Mehnert 25:46 3:17 36.1
*Individuell start, men å henge på var tillatt i dette KM
18.11.06 TEMPO (20.4 km) Hvervenbukta
Tid Diff Km/t
1 Erik Alexander Nordby 29:55 40.9
2 Andreas Tveitereid 32:10 2:15 38.1
3 Anders Mediaas Wagle 32:15 2:20 38.0