Transport Grenserittet – buss i boks! FULLT – ingen ledige plasser

NB! OPPDATERING: Minibuss med tilhenger som kan ta maks 12 personer/sykler (2 i bussen) er nå i boks. Prisen er ca 5800 inkl. bompenger, det betyr 500 per snute med 12 personer. Så langt har følgende bekreftet:

Hallingsokken, BTF, BB, Aun, Odd Marius, KJ, Jan Sverre, Jørgen Chiodera, Jørgen Dalen, Øystein, Beretta + kompis og Stein Arne (kun tur) = 12,5. Det er da FULLT. 12 personer + sykler er maks, minibussen tar 16 pers men vi må ha 2 sykler inne i bussen. Beretta sender sin og kompisens sykkel med noen andre.

NB! TA GJERNE MED TEPPE/NOE MYKT TIL Å HA I MELLOM SYKLENE. Bussjåføren har kjørt til Birken mange år og har lang erfaring med sykkeltransport, så her er det litt opp til hver enkelt hvor redd man er for rokken sin. På Birken-trailere til Rena er det jo ikke noe bekyttelse, så dersom man ikke har en uvøren kar som til Grense i fjor så skal det normalt gå greit. Men ta gjerne med pledd/laken dersom dere føler for det.

Avreise fra VOLDSLØKKA kl 0500, det er praktisk i forhold til parkering for de som kommer med bil vestfra og greit for de som bor i byen. Nærmere angivelse kommer (eks.vis krysset Stavangergata og Sarpsborggata). Bussen kan sikkert kjøre Ring 3 og plukke opp folk på vei ut av byen, det kan være aktuelt for de som bor østenfor Sinsen.

Jeg har spurt om han er vant til sykkeltransport og hvordan vi unngår at de får riper og brukne sadler, slik som var tilfellet i fjor. –> Skal høre om vi bør ta med egne pledd eller om han har noe liggende.

MELD INTERESSE I KOMMENTARFELTET NEDENFOR  (DE 3 SOM MELDTE SEG KAN BEKREFTE DETTE PÅ NYTT)

Administrasjonen har fått spørsmål om det blir noen form for Sagene regissert felles transport til Grenserittet i år. Dessverre er det ingen planer om dette, men med denne tråden oppfordres alle som skal delta til å diskutere seg frem til en god løsning her.

Fra startlisten ser det ihvertfall ut til at Aun, Bjørn, Bjørn Tore, Bård, Carl Fredrik, Jan Sverre, Jørgen W, Karl Jacob, Knut Ø, Kristian, Pål, Simen og Stein Arne har planer om å starte. Hvis noen tar initiativ til noe felles kan det kanskje være noen utenforstående som kan være interessert også?!

25 Responses

  1. toben sier:

    Her er en som er intressert av noe felles om det være seg transport eller felles samling etter rittet.

  2. er med i år også som i 2010, kontakt meg

  3. Beretta sier:

    Jeg er med på fellesopplegg

  4. Jeg har en buss på hånda, det er snakk om en minibuss med henger. Lager en egen sak/artikkel dersom det blir fast fisk.

  5. SAF sier:

    Jeg er med, men mest trolig bare med tur og ikke retur.

  6. Belgisk sier:

    Bra, jeg er med.

  7. toben sier:

    Ikke aktuell lenger desverre.

  8. Minus Sju sier:

    Hvis vi kan endre oppmøtested til feks. Ullevål Stadion som var oppmøtested når Ulle hadde regien
    stiller jeg + 1. Mer kurant for oss som bor vestover, og mer kurant mtp parkering.

  9. Chiodera sier:

    Ulle senior er med. BTF er oppdatert med kontaktinfo.

  10. jørgen chiodera, jchiodera@hotmail.com, Jeg er med, helst ullevål stadion.

  11. Runner sier:

    Bra tiltak! Men jeg ordner egen transport til helgen. Lykke til, alle sammen:)

  12. øl sier:

    jeg er også med

  13. Jan Sverre sier:

    Og hvem er Sagene-syklisten som tar denne vriene tekniske øvelsen mot mål?
    http://www.ha-halden.no/sport/article5670040.ece

  14. Haha, det er vel Dala som brakk pedalen i fjor eller forfjor?

  15. Med Øysteins påmelding er vi etter mine beregninger 10,5 personer på bussen, det er KUN 1 plass ledig siden 12 personer + sykler er maks. Minibussen tar 16 + 2 sykler inne i bussen.

  16. KJT sier:

    Sykler en rolig 2-3 timerstur i kveld kl 18 fra Torshovparken, passerer bommen ved vannverket/Langsetkøkka på Kjelsås ca 18.20. Bare å hive seg på. Sees på bussen kl 05 lørdag zzz

  17. Beretta sier:

    Jeg tar den siste plassen.
    Jeg har en kompis som sliter med å skaffe seg transport nedover, har vi noen mulighet til å få med ham (han blir i så fall villig trekkhund for Sageneryttere i gruppe 1)?
    Vi to kan eventuelt få skaffet egen transport til våre sykler så de ikke trenger å ta opp plass på bussen.

  18. Belgisk sier:

    Bildet: Det er Dala, som ser ut til å demontert både høyre pedal og gja trøbbel med bildet ser det ut


  19. Beretta:

    Jeg tar den siste plassen.
    Jeg har en kompis som sliter med å skaffe seg transport nedover, har vi noen mulighet til å få med ham (han blir i så fall villig trekkhund for Sageneryttere i gruppe 1)?
    Vi to kan eventuelt få skaffet egen transport til våre sykler så de ikke trenger å ta opp plass på bussen.

    Hei Simen, dette må vi få til. Tror ikke det skal være noe problem dersom dere får fraktet syklene med noen andre.

  20. jeg er med selvsagt jørgen ch

  21. Dala sier:

    Japp, det är jag. Sista km utan pedal och knäckt bromshandtag ;).

    Har ett startnr extra till cykelvasan om nån är intresserad. Først til mølla.

  22. Belgisk sier:

    Jeg er blitt syk og har følgelig et ledig startnr til Grense imo, om noen vil hive seg rundt i siste liten. Jeg var også påmeldt bussen.

Legg igjen en kommentar